Kızılcabölükspor Altyapısı Denizli Futboluna Damgasını Vurdu

2009 yılında Kızılcabölük Belediyesi futbol okulu ile Kızılcabölükspor altyapısının temeli atılmaya başlandı. O günlerde Gökhan Kaynak hoca ve Muharrem Doğu önce Kızılcabölük’te, ardındanda Tavas’taki köyleri ve beldeleri günlerce tarayıp alt yapıda yer alacak kabiliyetli çocukları arayıp buldu.

Ailelerin izinlerinin alınması ile başlayan hareket sonraki günlerde çalışmalar ile devam etti. Beldemizdeki ve çevre köylerde bulunan çocuklar çalışmalar için Kızılcabölük’e taşındı. Haftanın belli günlerinde köylerden alınan gençler Kızılcabölük’e getirildi. Antreman yaptırıldı. Antreman sonrasında da ailelerine teslim edildi.

O günlerde bu çalışmalara futbolun içinde olup da göremeyenlere, görüp de bir manâ veremeyenlere başkan Abdülkadir Uslu “Tavas ovasında futbol ateşini yakacağız” dedi.

2012 yılı sezon başında Şükrü Akar ile başlayan ekibimiz adeta Denizli Futboluna damga vurdu.

Tütün tarlalarından devşirip getirilen gençlerimiz, Şükrü Akar ve Muharrem Doğu yönetiminde yeşil sahalarda Denizli’nin en iyisi olduklarını gösterdiler.

Şimdi, 2009’da atılan tohumlardan hasat zamanı…

2012 – 2013 Sezonu Hasat Zamanı

2012 – 2013 U-15 DENİZLİ ŞAMPİYONLUĞU

Kızılcabölükspor Altyapısı İlk Kupası. Hakem hataları, verilmeyen pozisyonlar, sayılmayan goller hiçbiri U-15 takımını yıldırmadı. Şükrü Hocalarından her zaman sahaya yüreklerini koymaları gerekliliği ve sonuna kadar mücadele motivasyonunu alan gençlerimiz U-15’te Denizli Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası’nda Denizli’yi temsil etme hakkını elde etti.

2012 – 2013 U-16 Namağlup

U-16 takımı ise Ligi namağlup bitirmesine rağmen Play-off’lara katılamadı. Ekibimiz son dakikada yediği şansız goller sebebiyle Play-off’a katılamadı ama bu yaş kategorisinde büyük tecrübe elde etti.

2012 – 2013 U-14 DENİZLİ ŞAMPİYONLUĞU

U-15’te yakalanan başarıyı tekrarlayıp bunun tesadüf olmadığını göstermek isteyen teknik ekip ilk olarak U-14 gruptan çıktı play-off’a kaldı ve sonrasında da kıran kırana bir şampiyonluk yarışı verdi. Türkiye şampiyonasında Denizli’yi temsil etme biletini kaptılar.

Altyapımızdaki çocuklarımızın şehir merkezindeki çocuklar gibi tek sorumlulukları sadece okula gitmek değildi. Çocuklarımızın çoğu okul dışında ailesine ve evine yardım eden, çalışan çocuklar. Böyle bir ortamda okul, dokuma, tarla işleri, hayvan bakımı gibi uğraşlarının arasına büyük bir özveri gösterip antrenmanı da eklediler, hocalarıyla iyi bir ekip oldular. Birlik ve beraberlik takımlarımıza 2 şampiyonluk ve 1 namağluplük ünvanlarını kazandırdı.

Altyapı sorumlusu Şükrü Akar verdiği bir röportajında: “ Bu yıl inşallah bütün branşlarda Kızılcabölük’ün yılı olsun. Başarı tesadüf değildir. Her şey çok çalışmaktan ibaret. Düzenli alt yapısı olan merkez takımlarının içinde böyle bir mücadele örneği göstermek ve başarılı olmak kolay bir şey değil. Allah hepimizin emeklerini boşa çıkarmasın…” demişti.

Türkiye finallerinde oynadığı futbolla kendinden söz ettirse de sonunu getiremeyen takımlarımız küçük adımlarla büyük işlerin yapılabileceğini gösterdi. Altyapıda alınan 3 kategorideki sonuçlar gelecek için Kızılcabölüksporumuz adına büyük bir ışık yaktı. Bu gençlerimiz ileride iyi yerlerde yer alacak. Bu sezon altyapıda yetişen 2 futbolcumuz A takımla birlikte antremanlarına devam etmekte. İlerleyen yıllarda Türkiye Futbolu’na ve Kızılcabölükspor’a daha fazla profesyonel kazandırmak Kızılcabölükspor Altyapısının ilk hedefi.

Bu başarılara imza atan başta teknik direktör Şükrü Akar, altyapının herşeyi Muharrem Doğu olmak üzere tüm futbolcularımızı ve bu başarının mimarlarını tebrik ediyor, 2013-2014 sezonunda kendilerinden geçtiğimiz yıldan daha da büyük başarılar bekliyoruz…

 

100_5276