Denizli Futbolu, Eski Futbolcularına Emanet

Denizli’nin profesyonel ligde oynayan 3 futbol takımının başında, geçmiş yıllarda Denizlispor’da oynayan 3 futbolcu bulunuyor.Denizli’yi profesyonel Liglerde oynayan 3 takımı olan Kızılcabölükspor,Denizlispor ve Denizli Büyükşehir Belediyespor .

Denizli’nin profesyonel ligde oynayan 3 futbol takımının başında, geçmiş yıllarda Denizlispor’da oynayan 3 futbolcu bulunuyor.
Denizli’yi profesyonel Liglerde oynayan 3 takımı olan Denizlispor, Denizli Büyükşehir Belediyespor ve Kızılcabölükspor, geçmiş yıllarda Denizlispor forması giyen 3 teknik adama emanet edildi. Denizlispor’da kötü gidişin ardından teknik adamlığa getirilen Yusuf Şimşek, Denizlispor’da oynadığı futbolla parlayan bir futbolcuydu. Denizlispor’a Kemerspor’dan gelen ve 4 sezon oynadığı futbolla büyük takımların dikkatini üzerine çeken Yusuf Şimşek, Fenerbahçe ve Beşiktaş takımlarında forma giydi.Geçtiğimiz sezon Mustafa Denizli’nin yardımcısı olarak Çaykur Rizespor’u Spor Toto Süper Lig’e çıkaran Şimşek, şimdi de Denizlispor’la aynı başarıyı yakalamaya çalışacak.

 

Denizli Büyükşehir Belediyespor’un başına getirilen Ali Yalçın ise futbol hayatına Denizli Merkez Gençlikspor’da başladı. 1986-89 yılları arasında ilk kez Denizlispor formasına giyen Ali Yalçın, daha sonra yeniden 1991-92 yıllarda Denizlispor formasını giydi. Futbolu da Denizlispor formasıyla bırakan Yalçın, takımın bu sezon kötü gidişinin ardından Spor Toto 3.Lig ekibi Denizli Büyükşehir Belediyespor’un başına getirildi.

 

Kızılcabölükspor’u Amatör ligden Spor Toto 3. Lig’e çıkaran Hasan Şermet de geçmiş yıllarda Denizlispor forması giydi. Forma giydiği yıllarda Denizlispor’la önemli başarılara imza atan Hasan Şermet, amatör ligden aldığı Kızılcabölükspor’u Spor Toto 3. Lig’e çıkardı. Bu sezon tarihinde ilk kez profesyonel bir ligde oynayan Kızılcabölükspor’un başında bulunan Hasan Şermet, şimdi takımını bir üst lige çıkarmak için çalışıyor. Denizli futboluna geçmiş yıllarda damga vuran 3 oyuncu şimdi Denizli takımlarının başında başarı yakalamak için görevlerine devam ediyor.

 

943617_340787592719103_2019363915_n

Kaynak: http://www.hakimiyet.com/spor/denizli-futbolu-eski-futbolcularina-emanet