Osman Duran Dobra Konuştu

Kızılcabölükspor Kulüp Başkanı Osman Duran Denizli spor kamuoyuna teşekkürlerini iletti. 3. Lig’de Denizli’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını dile getiren Duran,”Her geçen gün daha çok tecrübe kazanıyoruz” dedi. 

”BAŞTAN KONUŞTUK, EŞİM FUTBOL SEVDAMA KARIŞMAZ”
Röportajın başında kendisini tanıtan Duran, evlenirken eşine futboluma karışma dediğini dile getirdi.Tecrübeli başkan sözlerine şöyle devam etti: 
“1994-1995 sezonunda amatör kümede mücadele ederken Kızılcabölükspor’da iddialı bir takım kurmuştuk. O zamanlarda imkanlarımız kısıtlıydı fakat hedeflerimiz vardı. Şu anda 3. Lig’de bulunan takımımızın temelleri aslında o yıllarda atıldı” dedi. 
Kızılcabölükspor’un ardından Maliyespor, Pamukkale Üniversitesispor, Gümüşlerspor, Denizlispor ve Denizli Büyükşehir Belediyespor takımlarında yöneticilik yaptığını dile getiren Osman Duran, ”Futbola yıllarımızı verdik” dedi.  

”SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Kızılcabölükspor’a hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Osman Aydınlı, Salih Demirkan, Muharrem Naza, Ramazan Sayın, Sadık Çaputcu, Ergün Gürel, Veli Yağcı, Hasan Ateş, Abdulkadir Uslu, Enver Paralı, Süleyman Doğu başta olmak üzere bütün sponsorlarına teşekkürler ettiğini dile getiren kulüp başkanı Osman Duran,”Ağabeylerimiz, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz sağolsunlar içinde bulunduğumuz maddi sıkıntıları görüp bize ellerinden geldiğince destek oluyorlar. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

”YÖNETİM KURULUMUZUN VE KÖY HALKIMIZIN YERİ BİZLERDE BAŞKADIR”

Kızılcabölükspor yönetim kurulunun çok değerli insanlardan oluştuğunu dile getiren Duran,”Hiçbir çıkar gözetmeksizin, içeride dışarıda maçlarımıza gelen, maddi manevi takımıza destek olan mevcut yönetim kurulumuz ve 
geçmiş dönemlerde yöneticilik yapmış arkadaşlarımıza sonsuz kere teşekkür ediyorum. Ayrıca sahamıza reklam veren firmalar, formalarımıza sponsor olan destekçilerimiz ve Kızılcabölük köy halkına çok teşekkür ediyorum” dedi.  

”HERKES CEBİNDE Kİ SON KURUŞA KADAR TAKIMA YARDIM ETTİ”

Bölgesel Amatör Lig’deyken planlarında olmayan bir sıkıntı içine düştüklerini dile getiren Başkan Duran,”Köy halkımızın yaptığı onurlu davranışı ömrüm boyunca unutamam” dedi. 
Duran,”O zor dönemimizde Kızılcabölük köy halkı 5’er 10’ar liraları kendi aralarında toplayıp takımımızın o haftaki maç başı ve primlerini dağıttılar. İşte bizim başarımız bu birlik ve beraberlikle oluştu. Futbolcu, antrenör, yönetici yada taraftar hepimiz tek bir yumruğuz. Ceplerinde ki son paralarını takıma bağış yapan arkadaşlarımızın gözlerinde ki ışık, bizi profesyonel lige kadar çıkardı” dedi. 

”MÜLKİ AMİRLERİMİZİN YANIMIZDA OLDUĞUNU BİLMEK BİZE GÜVEN VERİYOR”

Başkan Osman Duran,”Başta Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, Denizli Valimiz Abdulkadir Demir, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan, Denizli Gençlik Spor İl Müdürümüz Ahmet İbanoğlu, Tavas Kaymakamımız Ali Arıkan ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzun bize olan desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Onların yanımızda olduğunu bilmenin güveni ile daha güzel başarılara imza atacağımızın sözünü veriyorum” dedi. 

”İLK SEZONUN GÜNAHI OLMAZ. TECRÜBESİZDİK AMA HEDEFLERİMİZE ULAŞTIK”

Geçtiğimiz sezonu değerlendiren Duran,”Tecrübesizliğimizi attık” dedi. 
Duran,”2013-2014 Sezonunda tecrübesizdik. 3. Lig’in zorluklarını çok fazla bilmiyorduk. gençlerden  oluşan kadromuzla Denizlili futbolcularımızı vitrine çıkarmayı hedefledik. Bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Amatör takımlardan aldığımız Sedat, Burak, Hasan, Çağlayan vb gibi futbolcularımıza şimdi PTT 1. Lig takımları talip oluyor. Ama bizim için ilk öncelik her zaman Denizlispor’dur. Denizli futbolunun eski başarılı günlerine dönebilmesi için Denizlispor’umuzun güçlü olması gerekiyor. Onlar bizim lobimiz ve öncümüzdür. Yeşil siyahlı takımımız güçlü olursa bizler de daha iyi yerlerde oluruz” dedi. 

”TAVAS BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ”

Gelecek sezonda nasıl bir takım kuracaklarının tüyolarını veren başkan Duran,”Denizlili gençler ilk tercihimiz olacaktır” dedi. 
Duran sözlerine şöyle devam etti. ”Gelecek sezonda yaş sınırının kalkması bizi maddi olarak daha çok zorlayacak. Çünkü rakiplerimiz bize göre daha fazla bütçesi olan ve transfere para ayıran takımlar. Bizim hedefimiz kesinlikle şampiyonluk değildir. Biz kendi yağı ile kavrulan Denizlili gençlere şans veren anlayışımızı hiç bir zaman bozmayacağız. 
2014-2015 sezonunda tüm Denizli halkından destek bekliyoruz. Son belediye seçimleri ile birlikte Kızılcabölük artık Tavas’a bağlandı. Tavas Belediyesi’nin desteklerini bekliyoruz. Bizim başarılı olabilmemiz ve Tavas’ın adını daha çok duyura bilmemiz için herkesin elini taşın altına sokması gerekiyor” dedi.  

”ALT YAPIYA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”
Altyapıda istikrarın çok önemli olduğunu dile getiren başkan Duran,”Zamanla futbolcu fabrikası gibi olacağız” dedi. 
Duran, “Altyapılarımızda her sene şampiyonuklar yaşıyoruz. Bu sezon da birçok kategoride birinci olduk. Biz bu başarıyı istikrar ile sağladık. Altyapımızdaki çocuklarımızın yüzde 90’ı Tavas ve çevresindki köylerde yaşayan ve futbola aç olan gençlerimizden oluşuyor. İşte zamanla o gençlerimizden yeni yeni Erhan Kartallar, Recep Niyazlar çıkaracağız. Kızılcabölükspor olarak Denizli futboluna ne kadar çok gencimizi kazandırabilirsek o kadar başarılıyız demektir. Gençlerimize sağladığımız imkanlarla onlara spor yapmanın güzelliklerini aşılamanın yanında kötü alışkanlıklardan da uzak durmalarını sağladığımızı düşünüyoruz. Bazı oyuncularımız tütün tarlasından maça geliyorlar. Bu sporcularımızın içindeki futbol hevesinin ne kadar fazla olduğunu gösterir. Alt yapı kategorilerindeki istikrarımız ile 
gelecekte futbolcu fabrikası haline geleceğiz” dedi.  

”BİZ MÜLKİ AMİRLERİN TAKIMIYIZ”
Kızılcabölükspor’da görev aldığı süre boyunca hiç bir siyasi çıkarın ve menfaatin öne çıkmadığını dile getiren Duran,”Biz spor adamıyız. Siyasetle işimiz olmaz. Hiç bir partinin yada derneğin takımı olmadık. Biz Denizli’nin takımıyız. Ve bu böyle kalacak. Şehrimizin mülki amirleri kimse biz onun takımıyız. Gecen sezon Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ın ulaşım problemimizi çözmesiyle kulübümüz ayakta kaldı. İnşallah bu sezonda daha çok destek alarak Denizlimizi çok daha iyi temsil edeceğiz” dedi.

 

KAYNAK: www.denizlifutbol.com

osman-duran