Denizli Gençlergücüspor(U-19) : 1 – Kızılcabölükspor(U-19) : 2

U-19 ligi B Grubunda averajla ikinci sırada bulunan Kızılcabölükspor (U-19) takımımız deplasmanda karşılaştığı Denizli Gençlergücüspor (U-19)’u 2-1 mağlup ederek galibiyet serisine devam etti. Gollerimiz Hakan Oy ve Zafer Ayhan’dan geldi.

Kızılcabölükspor (U-19) Takımımız maça Melih Koçoğlu, Burak Çakır, Halil Divrik, İsmail Hıraözlü, Oğuz Engin, Barış Makav, Zafer Ayhan, Oğuzhan Dirioğlu, Bilal Bartın Pektaş, Hakan Oy ve Muhammed Büke 11’iyle çıktı.

Baştan sona oyunun hakimi olan Şükrü Akar’ın talebeleri rakibine pozisyon vermezken,birçok pozisyondan da yararlanamadı. Mekikler, ilk yarıda Hakan Oy’ un yaklaşık 25 metreden attığı nefis golle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. İlk yarıda Oğuzhan’ın bir şutuda direkten döndü.

İkinci yarıda da etkili futboluna devam eden gençler birçok pozisyondan faydalanamasa da Zafer Ayhan’ın ayağından gelen golle farkı ikiye çıkardı. Son dakikalara doğru rakibimiz ceza sahası içinde karambolden gelen golle farkı bire indirsede, maç genç takımımızın 2-1 üstünlüğle sona erdi. Bu devrede de Zafer Ayhan’la bir topumuz direkten döndü.

2-1’lik galibiyetin ardından oynadığı 5 karşılaşmada puanını 13’e yükselten Mekikler yoluna kayıpsız devam etti. Maçı Kulüp Başkanımız Osman Duran’da takip etti.

u19