Hakan Dolutaş: Birlik Ve Beraberlik Başarıyı Getiriyor

Kızılcabölükspor Sportif Direktörümüz Hakan Dolutaş, ligin ilk yarısının tamamlanmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Ligin ilk yarısında inişli çıkışlı bir grafik çizdiklerini belirten Hakan Dolutaş, ‘ Mevcut kadroyla yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştık. Takımımızda forma giyen oyunculardan bir çoğu henüz futbol hayatlarının başındalar. Buna rağmen iyi çalışıyor ve başarılı olmak için uğraşıyorlar. Biz yönetim, teknik heyet, futbolcular ve taraftarlarla bir bütünüz. Birlik ve beraberlik başarıyı da beraberinde getiriyor. Her kulüpte olduğu gibi bizim kulübümüzde de zaman zaman sıkıntılar yaşanabiliyor. Önemli olan bu sıkıntıları birlik ve beraberlik içerisinde çözebilmek.’ dedi.

Zaman zaman istemedikleri sonuçlar aldıklarını belirten Dolutaş, ‘ Bir mahallenin takımı olarak Profesyonel ligde Denizli’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. İlk yarıyı 10.sırada tamamladık. Özellikle kendi evimizdeki kaybettiğimiz maçlarda biraz daha dikkatli olabilseydik daha üst sıralarda ilk yarıyı bitirebilirdik. İkinci yarıda, ilk yarıdaki yaşadığımız şanssızlıkları yaşamayacağımızı düşünüyorum.’ diye konuştu.

Ligin ilk yarısının tamamlanmasının ardından çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Sportif Direktör Hakan Dolutaş, ‘ Lig bitince tatile girmedik. Yılbaşında futbolcularımıza yeniden izin vermemiz gerektiğinden izin planlaması yaptık. Oyuncularımıza 29 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında 6 gün izin verdik. 4 Ocak’ ta ikinci yarı hazırlıkları için top başı yapacağız. Ardından 6 Ocak’ ta 11 günlük bir kamp için Antalya’ ya hareket edeceğiz. Antalya’ da hazırlık maçlarıyla tempomuzu yakalayacağız. ‘ dedi.

İkinci yarıya en iyi şekilde hazırlanmak için transfer planlamalarını yaptıklarını söyleyen Dolutaş, ‘ İmkanlar nispetinde kadromuzu güçlendirmek için çalışmalarımızı yapıyoruz. Tecrübeli futbolcu İsmail Baydil’ in yanı sıra Kemal Keçeci’ yi de kadromuza dahil ettik. Bu iki oyuncunun takıma katkı sağlayacağına inanıyoruz. İlk etapta orta saha, defans ve kanatlara oyuncu takviyesi yapmayı hedefliyoruz. Takıma faydalı olacak ve bütçemizi geçmeyecek 4-5 oyuncu daha transfer edeceğiz. Bu konudaki çalışmalarımız sürüyor.’ diye konuştu.

Başkan Osman Duran,Yönetim kurulu ve taraftarlara teşekkür eden Hakan Dolutaş,’ Başkanımız Osman Duran ve Yöneticilerimiz  sezon başında en iyi kadronun kurulması için tüm imkanları seferber etti. Her zaman teknik heyet ve futbolcuların yanında oldu. Bunun yanı sıra taraftarlarımız da bizi hiç yalnız bırakmadı. Ligin ikinci yarısında onların desteğine herzamankinden daha fazla ihtiyacımız olacak. Her maç takımımıza olan desteklerini esirgemesinler. Biz Denizli’nin bir takımıyız. Sadece Tavas ve Kızılacabölüklüler değil, tüm Denizli’nin desteğini istiyoruz.’ dedi.

hakan dolutaş