Kızılcabölükspor (U-19) : 5 – Denizligücüspor (U-19) : 4

Kızılcabölükspor (U-19) Takımımız liderlik mücadelesi yaptığı Denizligücüspor (U-19) Takımını, yaklaşık 200 taraftarımızın takip ettiği maçta, Kızılcabölük Stadı’ nda ağırladı ve maçtan 5-4 galip ayrılarak, rakibiyle puan farkını 3′ e çıkarıp zirveye kuruldu. Gollerimiz Ali Üküm, Bilal Bartın Pektaş, Sadettin Subaş, Feyzullah Akyol ve Mustafa Bardakçı’ dan geldi. İlk yarıda oyuncumuz Barış Makav ikinci sarı karttan kırmızı kart gördü ve takımımız uzun süre 10 kişi mücadele etti.

Kızılcabölükspor (U-19) Takımımız maça Muharrem Eyiabalı, Barış Makav, Halil Divrik, Sadettin Subaş, İsmail Hıraözlü, Talip Selçik, Mehmet Çağlın, Feyzullah Akyol, Bilal Bartın Pektaş, Ali Üküm ve Mustafa Bardakçı 11’iyle çıktı.

Maça hızlı başlayan Genç Mekikler oyunu ilk dakikadan itibaren rakip sahaya yıktı ve Saadettin’ in yaklaşık 55 metreden attığı muhteşem golle öne geçti. Ali Üküm, Bilal Bartın Pektaş ve Feyzullah Akyol’ un golleriyle skoru 4-1′ e getiren Mekikler, devreyi bu skorla kapattı. İlk yarıda rakibine sert bir müdahele de bulunan Barış Makav kırmızı kart gördü ve takımımız 10 kişi kaldı.

İkinci yarının ilk dakikalarında Mustafa Bardakçı’ yla bir gol daha bulan gençler skoru 5-1 yaptı. büyük bir efor sarfeden, 10 kişi kalmanın etkisiyle de iyice yorulan gençler, kalesinde 3 gol görürken skor 5-4 oldu. Maçta bu skorla sona erdi. İkinci yarıda ikili mücadelede kafasına aldığı darbeyle sakatlanan Mustafa Bardakçı, oyunu terketti ve hastaneye götürüldü. Başına 5 dikiş atılan genç oyuncunun sağlık durumu iyi.

Alınan bu galibiyetin ardından puanını 19′ a yükselten Şükrü Akar’ ın talebeleri, en yakın takipçisi Denizligücüspor’ la puan farkını 3 e çıkardı ve zirveye kuruldu.

19 yen