Şükrü Akar : Zor Maçtı Kazanmasını Bildik

Kızılcabölükspor Altyapı Sorumlumuz Şükrü Akar, 5-4 kazanılan Denizligücüspor (U-19) maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Maça iyi konsantre olduklarını ve iyi başladıklarını belirten Şükrü Akar, ‘ Maça hızlı başladık. İlk dakikalarda oyunu rakip sahaya yıktık. Sadettin’ in yaklaşık 55 metreden attığı golün ardından Bartın’ la bir gol daha bulduk ve farkı ikiye çıkardık. Kaliteli oyunculardan kurulu rakibimiz 15 ve 25. dakikalar arası oyunda dengeyi yakaladı. Ama ani geliştirdiğimiz atakta Ali’ yle farkı 3′ e çıkardık ve maçı ilk yarım saatte 3-0′ a taşıdık. 2 dakika sonra Barış ikinci sarı karttan atılınca, takımımız demoralize oldu ve oyun disiplininden uzaklaşıncada kalemizde bir gol gördük. Devre bitmeden Feyzullah’ ın yaklaşık 30 metreden attığı golle de farkı 3′ e çıkardık. İkinci yarıda Mustafa’ yla bir gol daha bulduk. Bu dakikadan sonra kaybedecek bir şeyi kalmayan rakibimiz tamamen hücum ağırlıklı oynamaya başladı. Hem hakem tarafindan gösterilen kolay sarı kartlar hemde rakibimizin iyi oyunculardan kurulu bir takım olması her geçen dakika bize sıkıntı yaratmaya başladı. Şişirme toplar ve kazandıkları duran toplardan goller buldular ve fark bire indi. Yediğimiz son gollerde 60 dakika 10 kişi oynamanın vermiş olduğu yorgunluğun payı büyüktü. Netice itibariyle bu zor maçı da kazanmasını bildik. 10 kişi oynayarak yüreğini ortaya koyan bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu arada başına aldığı darbe ile başında küçük bir kanama meydana gelen oyuncum Mustafa Bardakçı’ya da çok geçmiş olsun diyorum.’ diye konuştu.

Taraftarlara da seslenen Altyapı Sorumlumuz Şükrü Akar, ‘ Bizi iç saha maçlarımızda yalnız bırakmayan tüm Kızılcabölükspor taraftarlarına da çok teşekkür ediyorum, saygı ve selamlarımı gönderiyorum.’ dedi.

akar