Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu: Play-off’u Sonuna Kadar Kovalayacağız

Kızılcabölükspor Kulüp Menajerimiz Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu, hafta sonu oynanacak Çorum Belediyespor maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Devre arası kampının takım için çok yararlı geçtiğini dile getiren Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu, ‘ 11 günlük Antalya kampını en iyi şekilde değerlendirdik. Takıma katılan yeni oyuncular takıma hızlı bir şekilde uyum sağladı. Hazırlık maçlarıyla maç temposunu yakalamaya çalıştık. Hazırlık maçlarında alınan sonuçlardan çok takımımızın sahaya yansıttığı oyun bizleri yakından ilgilendiriyor. Oyuncularımızın performansından memnunuz. Ligin ikinci yarısına hazırız.’ dedi.

İlk yarıyı play-off hattına yakın bir noktada tamamladıklarını dile getiren Yavuzyiğitoğlu, ‘ Sezonun ikinci devresinde takımımıza play-off heyecanı yaşatmak ve tüm taraftarlarımıza, Denizli’ ye play-off maçlarını seyrettirebilmek istiyoruz. Play-off şansını sonuna kadar kovalayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Devre arası transferlerini de bu düşünceyle gerçekleştirdik. Bizi hedefe taşıyacak oyuncular transfer ettik. Takımdan ayrılan arkadaşlarıda play-off yarışında yer almak için göndermek durumunda kaldık. Yaş ortalamamızı biraz yükselttik. Yeni katılan oyuncularla artık kulübümüzdeki oyuncuların yüzde 80′ i bizim sporcularımız. Geçen sezon Kızılcabölükspor’ un böyle bir şansı yoktu. Takımın neredeyse yarıdan fazlası kiralıktı. İskelet kadroyu kurmada sıkıntı yaşıyorduk. Bu sezon oluşturduğumuz kadroyla önümüzdeki sezonun planlaması ve takım oluşumuda bu seneden kuruldu diyebilirim. Önümüzdeki yılın çok ciddi adımları atıldı. Bu sezon Play-off heyecanı yaşayarak, elimizdeki iskelet kadroyu muhafaza edip gelecek sezon şampiyonluk hedefiyle lige başlamak istiyoruz.’ dedi.

Hafta sonu oynanacak Çorum Belediyespor maçına da değinen Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu, ‘ Maça çok iyi hazırlandık. İyi bir hafta geçirdik. Hedefimiz oradan 3 puanla dönmek. Galibiyetten başka bir düşüncemiz yok.’ diye konuştu.

ali kemal