Osman Zolan : Kızılcabölük Stadı Yeni Sezona Yetişecek

Kızılcabölükspor’umuzun 3. Lig’e yükselme serüveninin en önemli duraklarından biri olan Kızılcabölük Stadı, takımımızın pek çok önemli zaferine ev sahipliği yaptıktan sonra, iki sezondur Profesyonel liglerin standartlarına uygun olmadığı için kullanılamıyordu. 27.03.2015 tarihinde yapılacak ihale sonucu Stad’ımız artık standartlara uygun hale getirilecek.

İki sezondur Tavas İlçe Stadı, Doğan Seyfi Atlı Stadı ve Atatürk Stadı’nı dönüşümlü olarak kullanan Mekik, önümüzdeki sezon maçlarını kendi evinde oynayabilecek. Kızılcabölük Stadı’nın yeni sezona yetişeceği müjdesini veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, proje çalışmalarında sona gelindiğini açıkladı.

Kızılcabölük Stadı’nın eğer bir engel çıkmazsa kısa süre içinde yapımına başlanacağı müjdesini veren Osman Zolan, ‘ Tamamı Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve giderleri karşılaşanacak olan Kızılcabölük Stadı’nın, yeni sezona yetiştirilmesini istiyoruz. Orada böyle bir tesise ihtiyaç vardı. Stadın zeminine ilişkin bir çalışma yapmamıza gerek olmayacak. Mevcut sahada soyunma odaları, tribünler, sosyal tesisler gibi eksikleri gidereceğiz. Stadın çevresi kapalı hale getirilecek. Türkiye Futbol Federasyonu’nun istediği standartlara uygun bir stat haline dönüşecek. Kızılcabölükspor’umuz da kendi evinde rahatlıkla maç yapabilecek.’ diye konuştu.

Kızılcabölükspor’umuzun uzun süredir saha problemi yaşadığını söyleyen Kızılcabölükspor Kulüp Başkanımız Osman Duran,’ Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan bize özellikle ulaşım başta olmak üzere pek çok destekte bulundu. Şimdi de stat sorunumuzu çözüyor. Kendisine ve emeği geçen herkese minnettarız. Ben stat projesini gördüm. Çok güzel bir proje hazırlanmış. Yeni sezona yetişmesi planlanıyor. Çok güzel bir stadımız olacak. Denizli’deki maçlarımıza gelemeyen taraftarlarımız artık rahatlıkla maçlarımıza gelebilecek. Özellikle Kızılcabölük ve çevre köylerinden hatta Tavas’tan takımımızı desteklemeye gelmek isteyenler var. Mesafe nedeniyle gelemiyorlar, artık gelebilecekler.’ diye konuştu.

Kulüp Başkanımız Osman Duran takımın kendi evinde çok daha etkili olacağını söylerken, ‘Kızılcabölük ligdeki her takım için çok korkulan bir deplasman haline gelecek diye konuştu.

stad