Spor Toto 3. Lig’de Play-Off tarihi Belirlendi

Türkiye Futbol Federasyonu, 2014 – 2015 Sezonu Spor Toto 3. Lig Play-Off müsabaka tarihlerini belirledi.

Kızılcabölükspor’umuzun da Play-off  iddasını sürdürdüğü 3.Lig 1.Grup’ta ilk maçlar 14 Mayıs Perşembe günü, ikinci maçlar 18 Mayıs Pazartesi günü oynanacak. Grup 5.si grup 2.si ile, grup 4.sü grup 3.sü ile karşılaşacak.

Spor Toto 3. Lig’de İse Play-off Takvimi Ve Statüsü Şöyle:

SPOR TOTO 3. LİG

Ev Sahibi Takım Misafir Takım
1. Maçlar Grup 5. si Grup 2. si 14 Mayıs Perşembe
1. Maçlar Grup 4. sü Grup 3. sü
2. Maçlar Grup 2. si Grup 5. si 18 Mayıs Pazartesi
2. Maçlar Grup 3. sü Grup 4. sü


SPOR TOTO 3. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ

MÜSABAKA SİSTEMİ

-Play-Off’larda, her grupta grubunu 2. sırada bitiren takım 5. sırada bitiren takımla, 3. sırada bitiren takım ise 4. sırada bitiren takım ile çift maç eleme usulüne göre eşleşirler. İlk müsabakalar 4. ve 5. Takımların sahasında oynanır.

-Bu maddenin 4. fıkrasında belirtilen müsabakalarda kazanan takımlar tek maç eleme usulüne göre final müsabakası oynarlar. Her grupta ayrı ayrı oynanan play-off müsabakaları sonunda finalde kazanan takımlar (toplam 3 takım) Spor Toto 2. Ligine yükselirler.

-Play Off Müsabakalarında, galibiyet sayılarının eşit olması halinde ikili averaj göz önüne alınır ve rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar. Bu durumda da tur atlayan takım belirlenemiyorsa (iki takımın da evinde ve rakip takım sahasında attığı gol sayısı eşit ise), ikinci müsabakada on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devrelerinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir. Uzatma süresi içerisinde eğer takımlar eşit sayıda gol atarlarsa, rakip sahada atılan gol adedi fazla olan takım, yani misafir takım tur atlar ve penaltı atışları yapılmaz.

-Final müsabakasının normal süresi berabere sonuçlandığı takdirde, on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devresinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir.

Spor-Toto-3Lig