Stadımızın Temel Atma Törenine Davetlisiniz

Gerçekleşen ihale sonucunda yenilenenmesine başlanan Kızılcabölük Stadı’nın temel atma töreni, 21 Mayıs Perşembe günü (Yarın) saat 09:30’da Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan’ın katılımıyla yapılacak.

Kızılcabölük Stadı’nın Profesyonel lig standartlarına uymaması sebebiyle iki sezondur maçlarını Tavas İlçe Stadı, Doğan Seyfi Atlı Stadı ve Atatürk Stadı’nda dönüşümlü olarak oynayan Mekik, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından elden geçirilecek Kızılcabölük Stadı’nın yapılmasının ardından maçlarını kendi evinde oynayacak. Yenileme çalışmalarının yeni sezona yetişmesi bekleniyor.

Profesyonel lig maçlarına ev sahipliği yapabilecek duruma getirilecek olan Kızılcabölük Stadı’nda öncelikle stat çevresi kapatılarak izole edilecek. Tesis içindeki soyunma odaları yeniden yapılacak, hakemler ve takımlar için uygun koşullar sağlanacak. Stattaki tribünler de yenilenecek ve taraftarların sağlıklı bir ortamda maç izlemesi sağlanacak. Stat içinde kantin ve sosyal tesis de inşa edilecek. Son olarak çevre düzenlemesi de yapılarak stat Mekik’in hizmetine sunulacak.

stad