Stadımızın Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Yenilenme çalışmalarına başlanan ve Profesyonel lig kriterlerine uygun hale getirilecek olan Kızılcabölük Stadı’nın temel atma töreni bugün gerçekleşti. Fifa standartlarına uygun hale getirilecek olan Kızılcabölük Stadı, yeni sezona yetişecek.

Yeni stadın temelini Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Kızılcabölükspor Başkanı Osman Duran törenle attı. Kızılcabölük’teki törende bakan temsili olarak butona bastı. Bakan Zeybekci, Kızılcabölükspor’un her zaman arkasında olduklarını söyleyerek, başarı beklediklerini kaydetti.

Törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan stadın 2. lig standartlarına uygun hale geleceğini hatırlatarak, ‘Bizden istediniz bizler de yapıyoruz. Bu durumda sizlere de bir görev düşüyor. Madem stadımız artık 2. lig maçlarına ev sahipliği yapabilecek durumda, o halde Kızılcabölükspor’u 2. ligde görmek isteriz’ dedi. Zolan ve Zeybekci’nin konuşmaları sık sık tezahüratlarla kesildi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kızılcabölük Stadı’nda penaltı atışı yaparak futboldaki hünerlerini de sergilediler.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ihalesini tamamlayıp yer teslimini yaptığı Kızılcabölük Stadı’nda çevre düzenlemesi son hızla devam ediyor. Stadın etrafı iki metrelik duvarlarla tamamen kapatılacak. Bin kişilik portatif tribün yapılarak tribün girişlerine turnikeler yapılacak. Stat içinde 4 adet soyunma odası, sağlık odası ve idare merkezi gibi binalar yapılacak. Temmuz ayı sonunda tamamlanması planlanan Kızılcabölük Stadı, TFF’nin 2. Lig maçlarına uygun hale getirilecek.

stad 1 stad 2 stad 3 stad 4