Mekik Bu Sezon Da Seyyah Olacak

Geçen Sezon olduğu gibi yeni sezonda da Spor Toto 3.Lig 1.Grup’ta yer alacak Kızılcabölükspor’umuzun grubunda geçen sezondan tanıdık 4 takım bulunuyor. Mekik diğer 14 takım ile ilk kez karşılaşacak. Bir çok uzak deplasmana gidecek olan Kızılcabölükspor’umuz, 13 farklı ilde puan arayacak.

Kızılcabölükspor’umuzun yeni sezonda mücadele edeceği 1.Grup’ta Düzce, Ankara, Zonguldak, Trabzon, Erzurum, Şırnak, Hatay, Adana, İzmir, Manisa, Bursa, Tekirdağ ve İstanbul’dan 18 takım yer alıyor. İstanbul, Trabzon, Bursa, Hatay ve İzmir 2’şer, diğer iller 1’er takımla mücadele edecek.

Geçen sezondan sadece 4 takımın yer aldığı 1.Grupta 14 yeni takım mücadele edecek. Dolayısıyla Kızılcabölükspor’umuzun gideceği kilometre mesafesi de yükseldi. Mekik’in yeni sezonda oynayacağı en uzak deplasman maçı Cizrespor olacak. Kızılcabölükspor’umuz, 3.Lig’e yeni yükselen Şırnak ekibi ile oynayacağı karşılaşma için 1407 kilometre yol kat edecek. Cizrespor deplasmanını 1305 kilometre ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor izliyor. 1228 km ile Trabzon Temsilicisi Arsinspor en uzak deplasmanlar sırlamasında üçüncü olurken, yine Trabzon temsilcisi Düzyurtspor’da 1220 km mesafe ile  en uzak deplasmanlardan biri oldu.

Kızılcabölükspor’umuzun en yakın deplasman maçı ise geçen sezonda olduğu gibi 163 km ile Tire’de oynanacak. 173 km ile Turgutlu en yakın deplasmanlar sıralamasında ikinci olurken, İzmir temsilcisi Altay’da 226 km ile en yakın 3. deplasman oldu.

IMG_6072