Hasan Şermet : Sezona 3 Puanla Başlamak İstiyoruz

Kızılcabölükspor Teknik Direktörümüz Hasan Şermet Pazar günü Doğan Seyfi Atlı Stadı’nda oynanacak Tekirdağspor maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık olarak 45 gündür hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Teknik Direktör Hasan Şermet, ‘ İyi bir hazırlık süreci geçirdik. 7 hazırlık maçı oynadık. Bu karşılaşmalarda eksiklerimizi gördük. Eksiklerimizi takım içinde telafi etmenin yollarına gittik. Transferde yapabilirdik ama biz eksiklerimizi takım içinde telafi etmeye çalıştık. Geçtiğimiz sezonlarda daha çok genç oyunculardan kurulu bir takımdık. Bu sezon hedeflerimiz yüksek olduğu için daha yarışmacı bir takım kurduk. Bunun zaman zaman baskısını hissedebiliriz sezon içerisinde. Bazı maçlarda iyi oynayarak kaybedebiliriz, bazı maçlarda da kötü oynayarak kazanabiliriz. Çünkü tecrübeli bir ekip kurduk. İsteğimiz her zaman iyi futbol izlettirebilmek. Bu takım çok iyi yerlere gelecektir. Hedefimiz geçen sezondan daha iyi bir yerde ligi bitirmek.’ diye konuştu.

Yaş statüsünün değişmesine de değinen Şermet,’ Bu sezon yaş statüsünün değişmesiyle ligimiz çok daha zor olacak. Tüm takımlar daha tecrübeli birer ekip haline geldi. Ligimizde ki birçok takım kaliteli takımlar kurdu. İzleyenler için seyir zevki yüksek, takımlar için zor karşılaşmaların olacağı bir lig yaşanacağını düşünüyorum.’ dedi.

Bu sezon takımdan çok umutlu olduğunu dile getiren Hasan Şermet, ‘ Oyuncularıma güveniyorum. Hazırlık döneminde çok iyi çalıştılar. Bunun meyvelerini de Tekirdağspor maçından itibaren alacağımızı düşünüyorum.İlk maçlar her zaman zordur. Futbolu birçok etkileyen faktörler var ve inşallah o faktörlerde bizim yanımızda olur. Oyun kalitemizi sahaya yansıtarak sezona 3 puanla başlamak istiyoruz. Başaracak güce sahibiz.’ diye konuştu.

Taraftarlara da seslenen Teknik Direktör Hasan Şermet,’ Bu sezon seyre değer bir takım kurduğumuzu düşünüyorum. Tüm taraftarlarımızı Tekirdağspor maçında takımımızı yanlız bırakmamaya davet ediyorum. Takımımız için en büyük itici güç her zaman taraftarımız olmuştur. Onlar olmazsa maçların tadı tuzu olmuyor. Seyirci o yüzden futbolun en büyük güzelliği. Biz seyircimizi her maçımıza, özellikle iç saha maçlarımıza bekliyoruz.’ dedi.

IMG_9156