Kızılcabölük Stadı’mızın Açılışı Gerçekleşti

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Kızılcabölük’lülere söz verdiği ve geçen mayıs ayında temeli atılan Kızılcabölük Spor Tesisi’nin yapımı tamamlanarak hizmete açıldı.

151018180822875

Kriterlere uygun olmadığı için Tavas İlçe Stadı, Doğan Seyfi Atlı Stadı ve Atatürk Stadı’nı dönüşümlü olarak kullanan Kızılcabölükspor’umuzun kendi evinde maça çıkmasını sağlayacak Kızılcabölük Spor Tesisi’nin soyunma odaları, tribün, kafeterya, sosyal tesis ve çevre düzenlemesi gibi eksiklikler tamamlandı. 1 milyon 200 bin TL’ye mal olan Kızılcabölük Spor Tesisi’nin açılış törenine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

151018180818844

Kızılcabölükspor’u ve yönetim kurulunu Denizli’yi Türkiye’de başarı ile temsil ettiği için tebrik eden Başkan Osman Zolan, “Kızılcabölüğümüze destek olmaya devam ediyoruz. Bu gün burada 1 milyon 200 bin TL’lik yatırımla stadın çevresinde bulunan sosyal tesisler, kafeteryalar, soyunma odaları ve stadın etrafında düzenleme yaptık. Destek olmaya devam edeceğiz. Yatırımlarımız aralıksız sürecek” diye konuştu.

151018180813984

151018180817156

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de, Denizli’nin her geçen gün gelişmeye devam edeceğini belirterek, “İsviçre’nin Alplerinde ne varsa Denizli’de de o var. Denizli yapılan teleferikle gelişmeye devam ediyor. Hizmet destanımız devam ediyor. Dün Acıpayam’da bir birinden büyük yatırımlar yapıldı. Bu gün Tavas’ta muhteşem bir tesis yapıldı. Tavas’ta hastanemiz ve üniversitemiz büyümeye devam ediyor. Türkiye kalkındıkça, Denizli kalkındıkça, namerde muhtaç etmeyeceğiz. Denizli’ milliyetçiliği yapalım. Denizli’nin gelişmesi ve büyümesi için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Buradan şampiyonlar ve dünya yıldızları çıkacak” diye konuştu. Konuşmaların ardından Kızılcabölükspor’un artık kendi evinde futbol oynamasına imkan verecek tesisin açılışı protokol üyelerinin ve sporcuların katılımıyla birlikte yapıldı.

stad 3 stad 2

Açılışın ardından Bakan Zeybekci, Başkan Zolan ve beraberindekiler tesisi inceleyerek, kaleye şut çekti.

151018180812625

Kızılcabölükspor Kulüp Başkanımız Osman Duran’da, bu tesisi Kızılcabölük’ümüze kazandıran başta Ekonomi Nihat Zeybekçi, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

stad 1