Hasan Şermet : İlk Yarı Sonunda Konum Olarak İyi Bir Noktadayız

Kızılcabölükspor Teknik Direktörümüz Hasan Şermet, 2015/2016 sezonunun ilk yarısıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sezonun ilk yarısını hedefledikleri noktada tamamladıklarını belirten Hasan Şermet,’ Şuan konum olarak iyi bir noktadayız. Liderle aramızda 4 puanlık bir fark var. Bizim sezon başında düşüncemiz her zaman ilk 5’in içerisinde olmaktı. Play-off hattından kopmamak istiyorduk. Bunu da sezonun ilk yarısı itibariyle başardık. Şimdi önümüze daha umutla bakıyoruz. Biz bugüne kadar söylemlerimizde geride bıraktığımız 2 sezondan daha iyi bir yerde olmak istediğimizi belirttik. Bunu da şuan için başarmış durumdayız. İkinci yarıda bu performansımızı devam ettirerek zirveyi kovalamak istiyoruz.’ diye konuştu.

Sezon içerisinde inişli çıkışlı dönemler yaşayabileceklerini söyleyen Şermet,’ Amacımız böyle dönemleri en kısa sürede atlatabilmek. Son üç maçta kazandık. Ama ondan önceki iki maçı kaybetmiştik. O süreci çok çabuk atlattık ve seri galibiyetler yaşadık. Sezonun ikinci yarısında da iyi bir çizgide devam edersek ilk 5’in içerisinde olacağımızı düşünüyorum. Sıralama olarak nerede oluruz ona bişey diyemem ama Play-off hattının içinden kopmayacağız. Bunu başaracak güçte bir takımız. Bunu kanıtladık. Belki devre arasında 1 yada 2 oyuncu takıma katabiliriz. Bunda tabi bir kesinlik yok. Şartlarımıza uygun olan oyuncuları takımımıza dahil edebiliriz.’ dedi.

Sezonun ilk yarısında maçlarda büyük destek veren taraftarlara da seslenen Hasan Şermet,’ Tüm taraftarlarımıza ve spor severlere teşekkür ediyorum. Bizleri tüm maçlarda yanlız bırakmadılar ve her zaman destek oldular. Bizim için onların desteği çok önemli. Sezonun ikinci yarısında aynı desteği göreceğimizi ve tüm maçlarda stadımızı her zamanki gibi dolduracaklarına eminim. Taraftarlarımızla daha da bütünleşip, onları mutlu edeceğiz.’ diye konuştu.

Kulüp Başkanımız Osman Duran’a çok teşekkür eden Şermet,’ Bize her zaman güvenen, inanan öncelikle Başkanımız Osman Duran’a, Futbol Şube Sorumlumuz Halil Tun’a ve yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Her zaman bizlerin arkasında oldular. Bu birliktelik daha da güçlenerek devam edecek. İnşallah daha güzel günler göreceğiz.’ dedi.

sermet