Mekik Bu Sezonda Da Seyyah Olacak

Geçen sezon olduğu gibi yeni sezonda da Spor Toto 3.Lig 1.Grup’ta yer alacak Kızılcabölükspor’umuzun grubunda geçen sezondan tanıdık 6 takım bulunuyor. 8 takım ile ilk kez karşılaşacak Mekik, 4 takım ile daha önceki sezonlarda aynı grupta yer almıştı. Bir çok uzak deplasmana gidecek olan Kızılcabölükspor’umuz, 15 farklı ilde puan arayacak.

Kızılcabölükspor’umuzun yeni sezonda mücadele edeceği 1.Grup’ta Van, Kocaeli, Antalya, Çorum, Bayburt, Erzincan, Ankara, Şırnak, Hatay, Kütahya, Adana, İzmir, Bursa, Tekirdağ ve İstanbul’dan 18 takım yer alıyor. Grup’ta İstanbul 3, Kocaeli 2, diğer iller 1’er takımla mücadele edecek.

Geçen sezon ki gruptan 6 takımın yer aldığı 1.Grupta 12 yeni takım mücadele edecek. Dolayısıyla Kızılcabölükspor’umuzun gideceği kilometre mesafesi de yükseldi. Mekik’in yeni sezonda oynayacağı en uzak deplasman maçı Van Büyükşehir Belediyespor olacak. Kızılcabölükspor’umuz, Van ekibi ile oynayacağı karşılaşma için 1615 kilometre yol kat edecek. Van Büyükşehir Belediyespor deplasmanını 1407 kilometre ile Cizrespor izliyor. 1220 km ile Bayburt Grup Özel İdarespor en uzak deplasmanlar sırlamasında üçüncü olurken, 24 Erzincanspor 1116 km mesafe ile en uzak deplasmanlardan biri oldu.

Kızılcabölükspor’umuzun en yakın deplasman maçı ise 221 km ile Antalya’da Manavgatspor müsabakasında oynanacak. 228 km ile Altay (İzmir) en yakın deplasmanlar sıralamasında ikinci olurken, Kütahyaspor 226 km ile en yakın 3. deplasman oldu.

DSC_0816