Başkan Osman Duran ve Teknik Heyet Durum Değerlendirmesi Yaptı

Kızılcabölükspor kulüp başkanımız Osman Duran ve teknik heyet bugün yemekte bir araya gelerek takımın gidişatı hakkında durum değerlendirmesi yaptılar.

Bu sezon 7.hafta sonunda ligde henüz galibiyetle tanışamayan Kızılcabölükspor’umuzda kulüp başkanımız Osman Duran ile teknik direktör Hasan Şermet ve ekibi bugün bir araya gelerek ligdeki performans hakkında durum değerlendirmesi yaptılar.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan kulüp başkanımız Osman Duran,’ Bu sezon ligde şuan için istemediğimiz konumdayız. Kızılcabölükspor’da başkanlığa geldiğim günden bugüne böyle bir noktada hiç olmamıştık. Takımımızın genel olarak mücadelesinden ve oyunsal anlamda performansından memnunuz. Maçlarda gerek şanssızlıklar gerekse tecrübe eksikliklerinden dolayı galibiyete uzanamadık. Tek kale maç oynuyoruz, rakibi adeta kendi sahasına hapsedip boğuyoruz ama bir türlü topu iki kale direğinin içinden geçiremiyoruz. İnanıyorum ki bu hafta oynanacak Erzin Belediyespor maçıyla çıkışa geçeceğiz. Bugün de burada neler yapabiliriz, takımımızı nasıl tekrar düzlüğe çıkarabiliriz bunları konuştuk. Hasan Şermet hocamız ve ekibiyle 5 yıldır beraber çalışıyoruz. Bizim hocamıza ve ekibine güvenimiz tam. Başarı varsa hep birlikte kazanılmıştır, başarısızlık varsa da yine hep birlikte başarısız olmuşuzdur. Teknik heyetle yolların ayrılması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil.’ diye konuştu.

Cizrespor maçında tribünlerden gelen tepkilere de değinen Osman Duran,’ Türkiye’de futbol malesef skor endeksli bir oyun. Taraftarlar kazanamadığınız takdirde hemen protesto seçeneğini kullanıyorlar. Kızılcabölükspor bu noktalara kolay gelmedi. Yıllardır gerek iş hayatımızdan, gerek özel hayatımızdan gerekse maddi anlamda birçok fedakarlık yaparak takımımızı nasıl daha iyi yerlere getiririz bunun mücadelesini verdik. Kızılcabölük ve Kızılcabölükspor ismini tüm Türkiye’ye duyurduk. Şimdi bazı taraftarlar bizleri istifaya davet ediyor. Bende şunu ifade etmek istiyorum. Bu işi daha iyi yapabilecek birisi yada birileri varsa bana ulaşsınlar hemen yarın görevi bırakayım. Bazı işler karşıdan atıp tutmakla olmuyor. İnsanlar ya yaptığımız işe saygı gösterecek, yada aday olacak bizde göreceğiz. Kimse bu takımı sahipsiz sanmasın.’ diye konuştu.

Teknik direktörümüz Hasan Şermet’te taraftarın tepkisine çok üzüldüğünü belirtirken,’ Bizler bugüne kadar hep kulübün menfaatleri doğrultusunda takımı en iyi yerlere nasıl getirebiliriz diye çabaladık. 5 yıldır, her yıl üzerine koyarak planlı şekilde ilerleyip Kızılcabölükspor’u bu noktalara getirdik. Bugün sıralamada kötü bir konumda olabiliriz ama toparlanacağız. Taraftarın bana olan tepkisine tabi ki üzüldüm ama bizi en çok üzen olay Başkanımız Osman Duran’a edilen istifa çağrısı oldu. Bugüne kadar kilometrelerce uzak deplasmanlara bile takımın başında otobüsle giden, sürekli takımımızla birlikte olan başkanımız bu tepkiyi hak etmedi. İnşallah bundan sonra daha fazla kenetlenerek takımımızı hak ettiği yerlere hep birlikte getiririz. Taraftarlarımıza bizim her zaman ihtiyacımız var. Artık daha fazla kenetlenme zamanı.’ diye konuştu.

14632575_10154236539022758_233025708_o

Başkan Osman Duran ve Teknik Heyet Durum Değerlendirmesi Yaptı için bir yorum