Mekik, Denizli’deki Amatör Kulüplerle İşbirliği Yaparak Takıma Yeni Oyuncular Kazandıracak

2016/2017 sezonunun bitimine bir hafta kala önümüzdeki sezonun planlamasına başlayan Kızılcabölükspor’umuz, Denizli’deki amatör kulüplerle işbirliği yapıp yetenekli oyuncuları takımımıza kazandırmak için girişimlere başladı.

Daha önce Asil Kaan Güler, Burak Gökbel, Sedat Yahşi, Serkan Bultan, Burak Yılmaz gibi genç oyuncuları Denizli futbolu ve Türk futboluna kazandıran Mekik, Özkan Taştemur ve Tugay Kaçar gibi genç yetenekleri de Ümit Milli Takıma kazandırmıştı. Önümüzdeki sezonda takıma Denizli’li yeni yıldızlar kazandırmak isteyen Kızılcabölükspor’umuz, Denizli’deki amatör takımlarla işbirliği yaparak yetenekli oyuncuları denemeye alacak.

İlimizdeki amatör takımlardaki teknik direktörlerle yapılan istişare sonucu bu takımlardaki yetenekli oyuncular pazar gününden itibaren takımızla antrenmana çıkacaklar. 10-15 günlük deneme sürecinin ardından Teknik direktör Hasan Şermet ve kurmaylarının olumlu rapor verdiği oyuncular takımımızda kalacak ve profesyonel lige adım atmış olacaklar.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Futbol Şube Sorumlumuz Halil Tun,’ Her yıl sezon başında yaptığımız oyuncu denemelerini bu yıl sezon sonuna almaya karar verdik. Sezon başında oyuncular genelde antrenmansız oldukları için sağlıklı değerlendirmeyi yapamıyorduk. Bunun için ilimizde görev yapan amatör kulüp antrenörleriyle istişare ettik. Onlar bize takımımızda oynayabilecek kapasitede olan genç oyuncularını gönderecekler. Bizde onları kampa alarak belli bir deneme süresinin ardından karar vereceğiz. Amacımız Denizli’li gençleri daha üst liglerde oynatabilmek. Bunu daha önce çok yaptık. İnşallah bundan sonra da Denizli futboluna ve Türk futboluna yeni oyuncular kazandıracağız.’ diye konuştu.