Başkanımız Osman Duran Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kuruluna Katıldı

Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü’nün 27. maddesi hükmü gereğince 01.06.2016-31.05.2017 dönemi ile ilgili olarak Olağan Genel Kurulu, Ankara JW Marriott Oteli’nde yapıldı. Olağan genel kurula Kulüp Başkanımız Osman Duran’da katıldı.

TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli’nin açılışını yaptığı Olağan Genel Kurul’da çoğunluğun tutanakla tespitinin ardından, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan başkanlığında Divan Kurulu oluşturuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla genel kurul açıldı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in yaptığı konuşmanın ardından Genel Kurul, gündem maddelerinin görüşülmesiyle sona erdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda; TFF Başkanı, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu’nun 01.06.2016 – 31.05.2017 Dönemi, Hesap ve Faaliyetlerinden ötürü ayrı ayrı ibra edildi. 01.06.2017 – 31.05.2018 Dönemi Bütçe Tasarısı ile Talimatı ve Bütçe Uygulama Esasları görüşülerek TFF Bütçesi kabul edildi. Gerektiğinde bütçe tadilleri yapmak için Yönetim Kurulu’na yetki verildi. Yönetim Kurulu’na taşınmaz alımı ve satımı, ayni haklar tesisi için yetki verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Olağan Genel Kurulu, Marriott Otel’de düzenlendi. Genel kurulda TFF Başkanı Yıldırım Demirören, konuşma yaptı.