Yıldız Erkekler Voleybol Takımımız Türkiye Şampiyonasını 14.Sırada Tamamladı

Namağlup Denizli şampiyonu olarak ilimizi Bursa’da gerçekleşen Türkiye Şampiyonası finallerinde temsil eden Kızılcabölükspor Yıldız Erkekler Voleybol takımımız şampiyonayı 14.sırada tamamladı.

Türkiye şampiyonası finallerinde B grubunda yer alan takımımız ilk maçında Muş Lalezarspor’u 3-0 mağlup etti. İkinci maçında Bursa Bosch ile karşılaşan mekikler 3-1 kazanarak 2’de 2 yaptı. Son maçında liderlik yarışında olduğu İstanbul Es Spor ile karşılaşan takımımız müsabakayı 3-0 kaybederek grubunu 2.sırada tamamlayıp son 16 turuna kaldı.

Son 16 turunda güçlü rakibi Beşiktaş ile eşleşen takımımız sahadan 3-0 mağlup ayrılarak çeyrek finalin kapısından döndü. Beşiktaş maçının ardından 9. ve 16. takımların sıralamasının belirleneceği final grubunda ilk maçında İstanbul Fabrika Voleybol ile karşılaşan mekikler müsabakayı 3-2 kaybetti. İkinci maçında İstanbul Altınyurt’u 3-1 mağlup eden takımımız, son maçında güçlü rakibi Galatasaray’a 3-2 mağlup olarak turnuvayı 14.sırada tamamladı.

Yıldız Erkekler Voleybol takımımız ilk kez katıldığı voleybol kategorisinde İlimizi en iyi şekilde temsil ederken, Türkiye’de 14.sırayı alarak tarih yazdı.