Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan Kulüplere Nakdi Yardım

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kızılcabölükspor’umuzunda aralarında bulunduğu Denizli’deki 107 kulübe toplamda 1 milyon 100 bin liralık nakdi destekte bulundu.

Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleşen nakdi destek projesinde Kulüp Başkanımız Osman Duran ve yönetim kurulu üyemiz Ahmet İlem’de hazır bulundu.

Denizli’de 119 faal spor kulübü bulunduğunu bu sezon 107 kulübün organizasyon, şampiyona ve liglere katıldığını anlatan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, ‘Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın amatör spor kulüplerine yardımlarından sonra şehrimizdeki spor kulübü sayısında ciddi bir artış oldu. Bu yıl kulüp sayısı 12-13 arttı. Başkan Zolan’ın destekleri ve yardımları ile kulüplerimiz artık her kategoride ilk beşte yer almak için çaba sarf ediyor. Amatörler olarak Başkan Zolan’a minnettarız. Onun desteği ile yaşama tutunuyoruz, nefes alıyoruz.’ dedi.

Törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, amatör kulüplere desteklerinin her zaman süreceğine değinirken,’ Denizli’de sporun her branşını desteklediğimizin bilinmesini istiyorum. Sadece profesyonel ve amatör kulüpler değil, spor yapmak isteyen vatandaşlarımız için de imkanlarımızı seferber ediyoruz. Biz spora her zaman farklı baktık. Aslında spor, yaşamın ta kendisidir diye düşünüyorum. Spor beden ve ruh sağlığının yanı sıra, yardımlaşma duygusunu, ekip çalışmasını, ayakta kalmayı, ayağa kalkmayı öğretir. Tüm bunlar yaşamın içinde zaten vardır. Doğasıyla spor gençlerimizi hayata hazırlayan çok önemli bir unsurdur. Bu bakımdan büyük önemi bulunan amatör kulüplerimizin her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.’ diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Zolan kulüp temsilcilerine tek tek desteklerini dağıttı.