Mekik Bu Sezonda da Seyyah Olacak

2018/2019 sezonunda TFF 3.Lig 2.Grup’ta yer alacak Kızılcabölükspor’umuzun grubunda geçen sezondan tanıdık 3 takım (Osmaniyespor FK, Elaziz Belediyespor, Sultanbeyli Belediyespor) bulunuyor. 10 takım (Erokspor, Alibeyköyspor, Kırşehir Belediyespor, Yeni Orduspor, Ofspor, Adıyamanspor 1954, Karşıyaka, Pazarspor, Yeni Altındağ Belediyespor, Kemerspor 2003) ile ilk kez karşılaşacak Mekik, 4 takım (Van Büyükşehir Belediyespor, Çatalcaspor, Düzcespor, Bergama Belediyespor) ile daha önceki sezonlarda aynı grupta yer almıştı. Bir çok uzak deplasmana gidecek olan Kızılcabölükspor’umuz, 13 farklı ilde puan arayacak.

Kızılcabölükspor’umuzun yeni sezonda mücadele edeceği 2.Grup’ta İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon, Elazığ, Osmaniye, Kırşehir, Ordu, Rize, Van, Adıyaman, Düzce ve Antalya’dan olmak üzere toplam 18 takım yer alıyor. Grup’ta İstanbul 4, İzmir 2, diğer iller 1’er takımla mücadele edecek.

Kızılcabölükspor’umuzla birlikte geçen sezonki gruptan 3 takımın yer aldığı 2.Grupta, 14 yeni takım mücadele edecek. Dolayısıyla Kızılcabölükspor’umuzun gideceği kilometre mesafesi de yükseldi. Mekik’in yeni sezonda oynayacağı en uzak deplasman maçı Van Büyükşehir Belediyespor müsabakası olacak. Kızılcabölükspor’umuz, Van ekibi ile oynayacağı karşılaşma için 1613 kilometre yol kat edecek. Van Büyükşehir Belediyespor deplasmanını 1292 kilometre ile Rize temsilcisi Pazarspor izliyor. 1234 km ile Trabzon temsilcisi Ofspor en uzak deplasmanlar sıralamasında üçüncü olurken, Elazığ temsilcisi Elaziz Belediyespor 1131 km mesafe ile en uzak deplasmanlardan biri oldu.

Kızılcabölükspor’umuzun en yakın deplasmanı ise 226 km ile Antalya ekibi Kemerspor 2003 maçı olacak. 246 km ile İzmir temsilcileri Karşıyaka ve Bergama Belediyespor maçları en yakın deplasmanlar oldu.