Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu : Takımımız Zıpkın Gibi

Kızılcabölükspor kulüp menajerimiz Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu, devam eden yeni sezon hazırlıkları ve transfer çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

9 Temmuz’dan bu yana yeni sezon hazırlıklarını yüksek tempoda sürdürdüklerini belirten Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu,’ Hazırlıklarımız en iyi şekilde devam ediyor. Takımımız gün geçtikçe kuvvetleniyor ve güçleniyor. Güçlendikçe daha kaliteli işler ortaya çıkıyor. Sezonun başlangıcına kadar tamamen hazır hale geleceğimizi düşünüyorum. Takımımız şuan zıpkın gibi. Yeni hocalarımızla yeni bir heyecan, yeni bir oluşum içindeyiz. Şu aşamada çok iyi bir birliktelik oluştuğu ortada. İnşallah bu aile ortamı artarak devam edecek.’diye konuştu.

Transfer çalışmaları hakkında bilgiler veren Yavuzyiğitoğlu,’ Geçen sezon ki kadroyu hemen hemen muhafaza ettik. Sezon başı aramızdan ayrılan çocuklarda oldu. Onların yerini kaliteli arkadaşlarla doldurduk. Aramıza katılan arkadaşlar uyum sürecini kısa sürede atlattı. İlk hazırlık maçında da gördük ki, aramıza yeni katılan oyuncular takımımıza katkı sağlayacaklar ve değerimize değer katacaklar. Bu süreçte hazırlık maçlarımızda olacak. Ligin başlangıcına kadar 4-5 hazırlık maçıyla, maç tempomuzu yakalayacağız. Hazırlık maçlarının ardından eksik gördüğümüz noktalar olursa transfer yapabiliriz. Ama şuan için takımımızdan memnunuz.’ dedi.

TFF 3.Lig’de üç grup arasındaki en zor grubun ikinci grup olduğunu söyleyen Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu,’ Grubumuzda yukarı sıraları hedefleyen birçok takım var. Önemli transferlerin yüzde 70’i bizim grupta gerçekleşti. Büyük bütçeli takımlar yine önemli paralar harcıyor. Yine zor ama bir o kadarda heyecanlı bir periyot bizi bekliyor. Biz geçmiş dönemlerde de örnekleri olduğu gibi koşullar ne olursa olsun her sezon hep yarışın içinde var olduk. Bu sene de bunu başaracak gücümüz var. Bu sezonda sonuna kadar yarışın içinde olacağız.’ diye konuştu.