Kızılcabölükspor (U-17) Takımımız Denizli Şampiyonu Oldu

2018/2019 sezonu U-17 Ligi A grubunu ikinci sırada tamamlayarak play-off oynamaya hak kazanan Kızılcabölükspor (U-17) takımımız, play-off grubunda ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek Türkiye Şampiyonası Finallerine gitmeye hak kazandı.

Altyapı sorumlumuz Gökhan Hor ve kurmayları önderliğinde play-off grubunun 4.maçında Denizli Telekomspor’u 3-2 mağlup ederek 4’te 4 yapan Kızılcabölükspor (U-17) takımımız ligin bitimine 1 hafta kala Denizli şampiyonluğuna ulaştı. Play-off grubunda sırasıyla Denizligücü’nü 2-1, Acıpayam Belediyespor’u 2-0, İncilipınargücünü 4-0 ve Denizli Telekomspor’u 3-2 mağlup eden Genç Mekikler, son hafta karşılaşacağı Bağbaşı Zeytinköyspor maçına şampiyon ünvanı ile çıkacak ve kupasına kavuşacak. (U-17) takımımız yeri ve tarihi daha sonra belli olacak Türkiye Şampiyonası Finallerinde ilimizi temsil edecek.

A grubunda normal sezonu Denizligücüspor’un ardından 2.sırada tamamlayan Kızılcabölükspor (U-17) takımımız, 14 maçta 12 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet elde edip 37 puan toplayarak play-off oynamaya hak kazanmıştı. 14 maçta 100 gol atarak rakiplerini adeta gole boğan takımımız, kalesinde 12 gole engel olamadı.

Büyük bir özveri sonunda şampiyonluğa ulaştıklarını belirten altyapı sorumlumuz Gökhan Hor,’ Sezon başından bu yana tüm kategorilerde zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek ana hedefimizdi. Çocuklarda bizleri hiçbir zaman mahçup etmediler. Gösterdikleri mücadele, istek ve arzu ile neler yapabileceklerini kanıtladılar. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu şampiyonluğumuz Kızılcabölükspor camiasına hayırlı olsun. Diğer kategorilerde de aynı başarıyı tekrarlayacağız.’diye konuştu.