Kızılcabölükspor (U-16) Takımımız Denizli Şampiyonu Oldu

2018/2019 sezonu U-16 Ligi D grubunu 12’de 12 yaparak lider tamamlayan ve play-off oynamaya hak kazanan Kızılcabölükspor (U-16) takımımız, play-off grubunda da 3’te 3 yaptı ve Denizli Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası Finallerine gitmeye hak kazandı.

Altyapı sorumlumuz Gökhan Hor ve kurmayları önderliğinde play-off grubunun 3.maçında İncilipınargücü GSK’nü 1-0 mağlup ederek 3’te 3 yapan Kızılcabölükspor (U-16) takımımız Denizli şampiyonluğuna ulaştı. Play-off grubunda sırasıyla Serinhisarspor’u 4-0, Y.Çivril Belediyespor’u 2-1 ve İncilipınargücü GSK’nü 1-0 mağlup eden Genç Mekikler grup ve play-off aşamalarında puan kaybı yaşamadan şampiyonluğa ulaştı. (U-16) takımımız yeri ve tarihi daha sonra belli olacak Türkiye Şampiyonası Finallerinde ilimizi temsil edecek.

Genç Mekikler İncilipınargücü GSK maçı sonrası şampiyonluk kupasını Denizli Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun’un elinden aldılar.

D grubunda normal sezonu 1.sırada tamamlayan Kızılcabölükspor (U-16) takımımız, 12 maçta 12 galibiyet elde ederek 36 puan toplayıp play-off oynamaya hak kazanmıştı. 12 maçta 83 gol atarak rakiplerini adeta gole boğan takımımız, kalesinde 7 gole engel olamadı.

Büyük bir özveri sonunda şampiyonluğa ulaştıklarını belirten altyapı sorumlumuz Gökhan Hor,’ Çocuklar sezon başından bu yana gösterdikleri mücadele, istek ve arzu ile neler yapabileceklerini kanıtladılar. Tüm maçları kazanarak en iyi olduklarını ispatladılar. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu şampiyonluğumuz Kızılcabölükspor camiasına hayırlı olsun. Diğer kategorilerde de aynı başarıyı tekrarlayacağız.’diye konuştu.