Osman Duran : Kızılcabölükspor’u Sahipsiz Bırakmadık

Kızılcabölükspor Kulüp Başkanımız Osman Duran dün gerçekleşen olağan genel kurulun ardından açıklamalarda bulundu.

Mevcut tabloda devam etmek istemediğini ve bunu her zaman belirttiğini söyleyen Osman Duran,’ Geçtiğimiz sezon bizi maddi ve manevi olarak çok yormuştu. Aynı tabloyla önümüzdeki sezonda da karşılaşmak istemiyordum. O yüzden aday değildim. Ama kongrede aday çıkmaması sonucu Kızılcabölükspor’u sahipsiz bırakmama adına devam kararı aldık. Kızılcabölükspor’un yok olup gitmesi en çok bizleri üzer. Biz bu kulübü şeffaf bir şekilde, her kuruşunu futbola harcayarak yönettik. Burada herkesin yapmış olduğu destekler çarçur edilmeden kullanılmıştır. Kendi işimizden, kendi özel hayatımızdan birçok fedakarlık gösterdik ve yine göstermeye devam edeceğiz. Tüm Kızılcabölük’lü hemşehrilerimizi desteğe davet ediyorum. Bu takım hepimizin. Gelin hep beraber bu ismi yaşatmaya devam edelim.’ diye konuştu.

Bu kadar özveriyle mücadele etmelerine rağmen haksız eleştirilere maruz kaldıklarını belirten Başkan Duran,’Özellikle Kızılcabölük’te yapılan haksız eleştiriler bizlerin şevkini çok kırmıştır. Kızılcabölük’teki yönetim kurulu üyelerimiz bu konuda çok dertli. Biz eleştirilere her zaman açığız ama bunları perde arkasında değil toplantılarda ve kongrelerde dile getirmek lazım. Bu konuda herkesten adil bir davranış bekliyorum. Kulübümüzün üye sayısını arttırma projemiz var. Hedefimiz ilk aşamada 1000 üye. Tüm hemşehrilerimizden kulübümüze üye olarak takımımıza desteklerini bekliyorum. Üye olmak isteyen hemşehrilerimiz basın sözcümüz Ahmet İlem ile irtibata geçerek Kızılcabölükspor ailesine katılabilirler.’ dedi.

Önümüzdeki sezon hedeflerinin ligde kalıcı olmak ve genç bir takım oluşturmak olduğunu belirten Osman Duran,’ Maliyet artışları sebebi ile bu sezon çok zorlandık. Önümüzdeki sezonda bu bütçelerle devam etmemiz zor. Tecrübeli oyunlarına yanına gençleri monte ederek, genç bir takım kuracağız. Başarıya aç oyuncularla gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz.’ diye konuştu.