Mekik Yeni Sezonda 24,342 Km Yol Katedecek

2019/2020 sezonunda TFF 3.Lig 1.Grup’ta yer alacak Kızılcabölükspor’umuzun grubunda geçen sezondan tanıdık 4 takım (Sultanbeyli Belediyespor, Yeni Orduspor, Çatalcaspor, Düzcespor) bulunuyor. 8 takım (68 Aksaray Belediyespor, Artvin Hopaspor, Manisaspor, Serik Belediyespor, Şile Yıldızspor, Tokatspor, Yomraspor, Çankaya FK) ile ilk kez karşılaşacak Mekik, 4 takım (24 Erzincanspor, Erzin Belediyespor, Karbel Karaköprü Belediyespor, Silivrispor) ile daha önceki sezonlarda aynı grupta yer almıştı. Bir çok uzak deplasmana gidecek olan Kızılcabölükspor’umuz, 14 farklı ilde puan arayacak.

Kızılcabölükspor’umuzun yeni sezonda mücadele edeceği 1.Grup’ta İstanbul, İzmir, Manisa, Düzce, Antalya, Ankara, Tokat, Trabzon, Ordu, Şanlıurfa, Hatay, Erzincan, Artvin ve Aksaray illeri olmak üzere toplam 18 takım yer alıyor. Grup’ta İstanbul 4 takımla mücadele ederken, diğer iller 1’er takımla mücadele edecek.

Geçen sezon ki gruptan 7 takımın yer aldığı 1.Grupta, 11 yeni takım mücadele edecek. Dolayısıyla Kızılcabölükspor’umuzun gideceği kilometre mesafesi de yükseldi. Mekik’in yeni sezonda oynayacağı en uzak deplasman maçı Artvin Hopaspor müsabakası olacak. Kızılcabölükspor’umuz, Artvin ekibi ile oynayacağı karşılaşma için 1,439 kilometre yol kat edecek. Artvin Hopaspor deplasmanını 1,228 kilometre ile Trabzon temsilcisi Yomraspor izliyor. 1,123 km ile 24 Erzincanspor en uzak deplasmanlar sıralamasında üçüncü olurken, Şanlıurfa temsilcisi Karbel Karaköprü Belediyespor 1,096 km mesafe ile en uzak deplasmanlardan biri oldu.

Kızılcabölükspor’umuzun en yakın deplasmanı ise 156 km ile İzmir ekibi Tire 1922 Spor maçı olacak. 198 km ile Manisaspor en yakın ikinci deplasman olurken, 275 km ile Antalya Serik Belediyespor maçı en yakın deplasmanlardan birisi oldu.

Kısıtlı bütçe ve imkanlar sebebi ile deplasmanları kara yolu ile gerçekleştiren Mekik, 2019/2020 sezonunda toplamda 24,342 km yol katedecek.