Mekik Hükmen Galip

İflasını açıklayan Siirtspor ligden düşürülünce Kızılcabölüksporumuz haftayı maç yapmadan geçirdi.

Kızılcabölüksporumuz haftayı maç yapmadan fakat 3 puan alarak geçirdi. Sarı kırmızılı takımın rakibi Siirtspor’un haftalar önce amatör kümeye düşürülmesi nedeniyle bu haftayı bay geçiren Mekik aynı durumu ikinci kez yaşadı.

Daha önce de Belediye Bingölspor’un sahaya çıkmaması nedeniyle Kızılcabölüksporumuz evinde üç puanı hükmen almıştı. Türkiye Futbol Federasyonu bugün Tavas İlçe Stadı’nda saat 13:30′da oynanması gereken karşılaşma için hakem ataması da yapmadı. Programdan çıkarılan maç için Kızılcabölükspor’un sahaya gidip rakibi beklemesi gerekmedi.

Mekik aldığı 3 puanla bir basamak daha ilerleyerek ligde 11. sıraya yükseldi.

SİİRT’E NELER OLDU?

Bir dönem süperligde de mücadele eden Siirtspor şirketleşmesinin ardından kötü günler yaşamaya başlamıştı. Son olarak 3. Lig’e kadar gerileyen Siirtspor Derince Belediyespor maçına çıkmadığı için TFF tarafından ligden ihraç edildi. İhracın ardından 6 karşılaşma geçti ve Siirtspor’un rakipleri hükmen 3′er puan aldı. Siirtspor ile aynı durumda olan Belediye Bingölspor maçı ise yok hükmünde sayıldı. Doğu temsilcisi bu sezondan itibaren yeni yapılanma sürecini başlatıyor. Adını 1969 Siirtspor olarak değiştirmeyi planlayan kulüp, borçlarından arınarak sıfırdan başlayacak. Daha önce iflas kararı alan kulüp Türkiye Futbol Federasyonu’na ligden çekilme kararını bildirse de federasyon işlemlerini Futbol Disiplin Talimatı’na dayandırarak yapmıştı.