Mekik Bu Sezonda da Seyyah Olacak

2017/2018 sezonunda Spor Toto 3.Lig 3.Grup’ta yer alacak Kızılcabölükspor’umuzun grubunda geçen sezondan tanıdık 5 takım bulunuyor. 8 takım ile ilk kez karşılaşacak Mekik, 4 takım ile daha önceki sezonlarda aynı grupta yer almıştı. Bir çok uzak deplasmana gidecek olan Kızılcabölükspor’umuz, 15 farklı ilde puan arayacak.

Kızılcabölükspor’umuzun yeni sezonda mücadele edeceği 3.Grup’ta Ankara, Aydın, Şırnak, Trabzon, Çorum, Elazığ, Osmaniye, Tekirdağ, Bursa, Mersin, Hatay, Şanlıurfa, Kocaeli, İstanbul ve Uşak’tan olmak üzere toplam 18 takım yer alıyor. Grup’ta İstanbul 2, Trabzon 2, diğer iller 1’er takımla mücadele edecek.

Geçen sezon ki gruptan 5 takımın yer aldığı 3.Grupta 12 yeni takım mücadele edecek. Dolayısıyla Kızılcabölükspor’umuzun gideceği kilometre mesafesi de yükseldi. Mekik’in yeni sezonda oynayacağı en uzak deplasman maçı Cizrespor olacak. Kızılcabölükspor’umuz, Şırnak ekibi ile oynayacağı karşılaşma için 1470 kilometre yol kat edecek. Cizrespor deplasmanını 1234 kilometre ile Arsinspor izliyor. 1207 km ile Düzyurtspor en uzak deplasmanlar sıralamasında üçüncü olurken, Elaziz Belediyespor 1131 km mesafe ile en uzak deplasmanlardan biri oldu.

Kızılcabölükspor’umuzun en yakın deplasman maçı ise 125 km ile Aydınspor 1923 müsabakasında oynanacak. 169 km ile Utaş Uşakspor en yakın deplasmanlar sıralamasında ikinci olurken, Karacabey Birlikspor 432 km ile en yakın 3. deplasman oldu.