Tansu Yaan : Göreve Geldiğimiz Süreçten Bu Yana Takıma Büyük İvme Kazandırdık ve Başarıyla Sezonu Tamamladık

Kızılcabölükspor teknik direktörümüz Tansu Yaan sezonun son maçı olan Yeşilyurt Belediyespor maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Play-off oynayacak bir takıma karşı çok iyi futbol ortaya koyduklarını belirten Tansu Yaan,’ Ligdeki son maçımızdan 3 puanla ayrılmak istiyorduk ve ilk dakikadan itibaren rakip kaleye yüklendik. İlk dakikalarda Oğuzhan’ın ofsayt gerekçesi ile iptal edilen bir golü var. Rakip bu süreçte kalemize bir kere geldi ve karambolden golü kalemizde gördük. Asil Kaan’ın atılması ile ilk yarıyı 10 kişi tamamladık. Asil Kaan’ın kırmızı kart gördüğü pozisyonu sonradan izlediğimizde net bir ofsayt olduğunu gördük. Bunu biz maçta da görmüştük ama maçın hakemleri göremedi. Müsabaka hakemi takdir haklarını hep rakip takım lehine kullandı. 10 kişi olmamıza rağmen topla oynama oranımız yüzde 70’lerde idi. Oyunu deyim yerindeyse sürklase ettik. Özellikle son bölümde 4 tane yüzde yüzlük pozisyonlar bulduk ama değerlendiremedik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Sahadan mağlup ayrılsak da çocuklar ellerinden gelen mücadeleyi gösterdiler.’ diye konuştu.

Sezonu en iyi şekilde tamamladıklarını belirten Tansu Yaan,’ Göreve geldiğimizde ligin dibinde bir takım vardı. Gerek antrenman çalışmalarımız, gerek oyuncularla ikili diyaloglarımızla çocuklara özgüven aşıladık. Onlarda bize en güzel şekilde reaksiyon gösterdiler. Özverili, coşkulu, 90 dakika boyunca sahada basmadık yer bırakmayan bir takım haline geldik. Takıma büyük bir ivme kazandırarak başarıyla sezonu tamamladık. Görev süremizdeki istatistiklerimize baktığımızda da bizim neleri başardığımızı ortaya koyuyor. Ligin ikinci yarısında en az transfer yapan takım bizdik. Ona rağmen en çok puan toplayan 3.takım, en fazla gol atan 7.takım, deplasmanda namağlup ve en çok puan toplayan takım biz olduk. Çocukları alınlarından öpüyorum. Güzel şekilde sezonu bitirdik.’ diye konuştu.